زایمان فیزیولوژیک

بارداری و زایمان دو پدیده زیبا و شگفت انگیز خلقتند . بر همین اساس همواره علوم پزشکی ، روانشناسی ، جامعه شناسی و دیگرعلوم مرتبط آن را مورد بررسی قرار داده اند که این فعالیت های علمی با هدف «ارتقاء سلامت مادر و جنین و در نتیجه کل جامعه» انجام می شود .

در شرایط کنونی ، مداخلات فراوان به خصوص در حیطه زایمان ، مشکلات جهانی متعددی را از جمله افزایش سزارین ، جدایی مادر و نوزاد در بدو تولد ، نبود حمایت کافی روحی روانی از مادر و عوارض مداخلات پزشکی و داروهای مصرفی از جمله داروهای بیدردی ، اکسی توسین و عفونت های ناشی از این مداخلات را به وجود آورده است .

مطالعه بیشتر...
 

زایمان در آب درشیراز

زایمان در آب جزیی از زایمان فیزیولوژیک است که در این مرحله زائو جهت کاهش و کنترل دردهای زایمانی در آب گرم قرار می گیرد که در این روش به علت خواص هیدروکینتیک ، هیدرواستاتیک و هیدروترمال آب ، قطعاً در ایجاد کاهش درد و پیشرفت زایمان مثمر ثمر بوده و شرایط مطلوب تری را ایجاد می کند .

از موفق ترین روش های زایمان طبیعی ، زایمان در آب است که به عنوان یک روش غیر تهاجمی و غیر دارویی و طبیعی همراه با کاهش چشمگیر درد زایمان مطرح است . اثر بی وزنی آب باعث ایجاد فشار یکسان بر تمام اعضای بدن و کاهش انرژی از دست رفته می شود .

مطالعه بیشتر...
 

درباره ما

مرکز مشاوره و مراقبت های دوران بارداری (تولد آرام)با هدف فراهم نمودن شرایط مساعد روحی و جسمی مادران باردار برای انجام یک زایمان کاملآ طبیعی و سالم و همچنین ارائه خدمات مشاوره ای در زمینه های بارداری فعالیت های خود را با به کار گیری نیروهای متخصص و کارآمد تجهیزات و امکانات پیشرفته و بهره گیری از روش های نوین علمی آغاز نموده است.برای نخستین بار در جنوب کشور در تاریخ 1388/7/6 زایمان فیزیولوژی و در تاریخ1388/11/9 زایمان در آب توسط سرکار خانم مریم فخار (کارشناس مامائی) انجام گرفت که با موفقیت بسیار زیادی همراه بود به گونه ای که تا به امروز از استقبال بسیار بالایی برخوردار بوده و بالغ بر 400 نقر از مادران باردار در کلاسهای آمادگی زایمان شرکت نموده اند و 330 نفر زایمان نموده که 68% زایمان در آب بوده که 150 نوزاد کاملا در آب متولد گردیده اند و خوشبختانه همگی از نظر جسمی و هوسشی در شرایط بسیار مطلوبی به سر میبرند و 3 مورد از مادران برای بار دیگر فرزند دوم خود را در اب به دنیا آوردند..سر کار خانم مریم فخار تا به حال بالغ بر 10 سمینار علمی به دعوت ارگانهای دولتی از جمله استانداری - فرمانداری - شهرداری - اداره کار - انجمن علمی پزشکان فارس و مرکز بهداشت شهرستان شیراز برگذار نموده اند و مقاله های بسیاری به دعوت مجله (ایده ال) (امید طلوع) (همراز) و (فصل نامه نظام پزشکی) ارائه داده و آمادگی خود را برای فرهنگ سازی هر چه بیشتر این پروژه عظیم ملی در کشور عزیزمان (با هدف ارتقا سلامت زنان که نقش اصلی را در سلامت جامعه است) اعلام میدارند

 

بهترین آهنگ زندگی من تپش قلب توست و قشنگ ترین روزم روز شکفتنت

خاطرات شیرین زایمان....

 

ورود به سایت